Dudak Büyütme

Dudak Büyütme

Dudak Büyütme Yüzümüzdeki en dikkat çekici ve yüz güzelliğini tamamlayıcı bir organ olan dudaklar, cerrahi olarak yağ transferiyle son derece doğal bir şekilde büyütülebilir. Yağın içinde bulunan kök hücrelerin dudağa vereceği tazelik ve canlı renk yapısı ise, dudağa yağ transferinin en önemli avantajlarından bir tanesi.

 

Dudak büyütme nedir?

Dudak büyütme yüz güzelliğine katkı sağlayan estetik uygulamalardan bir tanesidir. Dolgun, hacimli ve taze dudaklar, eski çağlardan beri tercih edilen ve çekiciliği artıran estetik unsurların başında geliyor. Yüzün 4 önemli bölgesi olan, saçlar, gözler, cilt ve dudaklar, ne kadar dikkat çekici ve ahenkliyse, kişinin albenisi bir o kadar artırıyor ve muazzam bir güzellik oluşturuyor. Bu durumun farkında olan insanoğlu, gerek kozmetik malzemelerden, gerek estetik uygulamalardan faydalanarak, dudaklara arzu edilen formu kazandırmaya çalışıyor.

Kimler dudak büyütme yaptırabilir?

Doğuştan ince dudaklı olabilirsiniz ya da farklı sebeplerden dolayı dudaklarınızda simetri sorunu ya da yaşa bağlı olarak gelişen çökme, cansızlık ve dudak kenarlarında kırışıklık sorunu var olabilir, dudak büyütme operasyonlarıyla, dilediğiniz formda dudaklara kavuşabilmeniz mümkün.

Yağ transferi ile dudak büyütme

Dudak büyütme işleminde de bedene yabancı bir madde sokmadan, yapay dolgu malzemeleri kullanmadan dudak büyütmenin sağlık açısından çok fazla artısı vardır. Bu sebeple dudak büyütme operasyonlarında,Op.Dr.ismet BİNGÖL tekniğini kullanıyoruz. Klasik yağ enjeksiyonlarından farklı olan bu teknikte, hastanın kendi bedeninden alınan yağlı doku, dudak bölgesine enjekte edilir. Cihantimur Yağ Transferinde yağ hücreleri hava ile temas etmeden kapalı lipokid sistemiyle toplandığı için, mevcut yağ hücreleri canlı kalır ve kök hücreden zengin bir yapıya sahip olur.

Dudak bölgesine enjekte edildiğinde ise, bölgede alerji ya da farklı komplikasyon sorunları oluşmaz. Bölge canlı yağlı dokuyu hemen algılar, doku kendi şifresine uygun olduğu için yaşamaya devam eder. Bu sayede, daha diri, daha canlı ve daha doğal dudaklara kavuşmanız mümkün olur ve var olan çizgiler yok olur.

Dudak büyütme işlemini çoğunlukla farklı ameliyatsız yüz güzelleştirme teknikleriyle kombine ederek de uygulayabiliyoruz. Dudak büyütme uygulaması için Op.Dr.ismet BİNGÖL Yağ Transferi tekniğiyle toplanan canlı kök hücreler, ayrıca çöken yanaklara, göz çevresine ve ya Örümcek Ağı Tekniği sırasında kullanılan medikal iplerin arasına enjekte edilerek de kullanılabiliyor. Hastaların tercihine göre planlanan bu işlemlerde total yüz gençleştirme uygulaması da yapılmış oluyor.

Dudak büyütmede yağ transferinin faydaları

Dudak büyütme operasyonlarında kullanılan Op.Dr.ismet BİNGÖL Yağ Transferinin faydalarına baktığımız da ise;

• Daha canlı, daha diri ve daha dolgun dudaklar
• Pratik bir uygulama ile hızlı bir şekilde dudak büyütme işlemi
• Alerji ve komplikasyon riski yok
• Yapay dolu uygulamaları yerine, kendi yağ hücrelerinin avantajları
• Daha uzun süre kalıcılık
• Kendi kendini yenileyen ve tazeleyen dudak yapısı

Dudak BÜYÜTMEDE HYALÜRONİK ASİT DOLGULARI

Dudak bölgesine hazır üretilmiş enjektörlerle hyalüronik asit uygulamalarının ortalama olarak 4-12 ay kalıcılığı mevcut. kalıcılık kişisel faktörlere, kişinin metabolizma hızına bağlıdır. Dudak kenarlarında belirgin hat elde etmek ve dolgunluk kazandırmak mümkün. İhtiyaç kadar kullanılmalı,  yetersiz miktar istenilen sonucu veremeyeceği gibi fazla miktar uygulamada istenmeyen görüntülere neden olabilir. uygulama sonrası ödem, şişlik ve şiddetli ağrılar olabilir. morarmalar az gözükmez. büyük çoğunluğu hiçbir sorun yaratmadan düzelir. o nedenle uygulama  sonrası takipler çok önemlidir.