Fue Yöntemiyle Saç Ekimi

Organik Saç Ekimi

Fue Yöntemiyle Saç Ekimi

Organik Saç ekimi nedir? %96 oranında etkili sonuçların alındığı, saç köklerinin tutunması üzerinde son derece etkili geri dönüşler aldığımız Organik Saç ekimi Fue Yöntemiyle Saç Ekimi

Elazığ Estetik Cerahi Kliniği  Organik Saç Ekimi, hastanın, kendi yağlı dokusundan hazırlanmış kök hücre enjeksiyonu kullanılarak yapılır.

Fue Yöntemiyle Saç Ekimi

Saç ekiminde en önemli eksiklerden birisi, ekilecek alanın ekim işlemine uygun hale getirilmemesinden kaynaklanır. Saç ekimi adı üstünde bir ekim işlemidir. Nakledilen saç kökleri ve ekilecek alan ne kadar kaliteliyse, saç ekimi de bir o kadar başarılı sonuçlar verecektir.

Organik Saç Ekiminin Avantajları

Organik saç ekiminde kullanılan kök hücre enjeksiyonunu sayesinde hastaya pek çok fayda sağlanır. Organik Saç Ekiminde kullanılan kök hücre enjeksiyonu:

•  Ekim alanı verimli hale getirir
•  Saç ekimi işlemini kolaylaştırır
•  Kimyasal kullanmadan alanda çalışma yapılmasını sağlar
•  Yeni transfer edilen saç köklerini besleyerek tutulma oranını artırır
•  Saç ekimi işleminden, %96’lara varan olumlu sonuçlar alınmasını sağlar
•  Daha canlı, sağlıklı ve uzun ömürlü saçların çıkmasını kolaylaştırır

Neden Organik Saç Ekimi?

Klasik saç ekimi süreçlerinde, sadece donör alan dediğimiz, hastanın sağlıklı kıl köklerine odaklanılır. Greftler alınır ve saçtan yoksun bölgeye nakledilir. Oysaki kelleşen alanda azalan ve saç köklerini besleyemeyen bir yağ eksikliği gözlemlenir. Dikkat ederseniz bu alanda deri, kemiğe yakınlaşmış ve içi boşalmıştır. Siz bu alana yeni saç köklerini nakletseniz dahi, başarıyı yakalama olasılığınız çok azdır.
Kelleşme sorunu yaşayanların sahip oldukları sağlıklı kıl kökleri, gerçek anlamda onların hazinesiyken, bu şekilde yapılan bir girişim, saç ekimi sonrasında, sağlıklı saç köklerinin de ölmesine sebep olacaktır. Ayrıca klasik saç ekiminde greftlerin daha rahat ekilmesi ve saç ekimi uzmanına kolaylık sağlaması için, kel alana enjekte edilen kimyasalların yine bu sağlıklı saç köklerine zarar verdiğini biliyoruz.
İşte Organik Saç Ekimi, özellikle bu noktalarda çok önemli avantajlar sağlamaktadır. Hastanın kendi yağından elde edilen kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu, hem saç ekimi işleminin rahatça yapılabilmesini sağlar, hem de artık verimsizleşmiş saçtan yoksun alanı sağlıklı hale getirir.

Organik Saç Ekimi ve Bölgesel Yağlanma

Organik Saç Ekimi enjeksiyonu ayrıca bölgesel yağlanma sorununu da ortadan kaldırmaktadır. Kök hücreden zengin hale getirilen yağ enjeksiyonu için, hastanın bölgesel yağlanma sorunu çektiği alanları hedef alırız. Çünkü yağ depolarımızda yoğun miktarda kök hücreler bulunur. sağlamaktadır.

Fue Yöntemiyle Saç Ekimi

Sağlıklı, Dökülmeyen ve Gür Saçlar

Saçtan yoksun bölge Organik Saç Ekimi enjeksiyonu ile verimli hale getirildiğinde, cilt alt dokusunda bazı süreçler yaşanır. Dediğimiz gibi bu alanda saç dökülmesi yaşanmasının nedenlerinden birisi kemiğe yaklaşmış, saç derisidir. Bu enjeksiyon ile, öncelikle deri altının yağlanması sağlanır. Kök hücreler diğer yapılarla birleşerek, yeni hücrelerin yapımını hızlandırır ve cilt altı dokusunu verimli hale getirir. Bu noktada ekilen greftler, çıkış yerlerindeki sağlıklı alanda olduğu gibi, yeni bölgelerinde yaşamaya devam ederler. Zaman içinde kök hücrenin canlandırma mekanizmasıyla daha da güçlenerek çıkan yeni saç kökleri, eskisinden daha gür ve sağlıklı saçlara kavuşulmasını sağlamaktadır.