Kilo Verme Sonrası Estetik Cerrahi

Kilo Verme Sonrası Estetik Cerrahi

Kilo Verme Sonrası Estetik Cerrahi

Kilo Verme Sonrası Estetik Cerrahi Siz de aşırı derecede kilo kaybetmiş, binlerce insan arasında yer alıyorsanız, sizi tebrik ediyoruz. Evet, bu muhteşem bir durum, artık zayıfsınız! Başardınız! Artık yıllardır mücadele ettiğiniz ve başarısız diyetlerle mutsuz olduğunuz yıllar geride kaldı.

Belki kilo kaybı için mide küçültme operasyonu oldunuz ya da sadece diyet yaparak bu başarıya imza attınız, her iki durumda da, kendiniz için yeni bir vücut ve yeni bir hayat yarattığınız aşikar.

Ancak, evet doğru kilolar gitti, ağırlıklar kayboldu, peki ya cildiniz ne durumda? Sarkma, form kaybı ve bununla beraber gelen şekil ve estetik kaygıları yeni bir sorun mu yaratıyor? Dediğimiz gibi binlerce insan kilo kaybı sonrası bu tarz sorunları yaşıyor ve neyse ki, vücut şekillendirme cerrahisi vücudunuza daha doğal bir görünüm kazandırmaya yardımcı oluyor.
Kilo kaybı sonrası vücut şekillendirme cerrahisi yaptığımız sayısız hastamıza sorunlarına yönelik, farklı prosedürler uyguladık ve bu cerrahi girişimlerle pek çok hastamızın kaygılarını paylaştık, öncesi ve sonrası değişimlerine bizzat şahit olduk. Bu sebeple sizi ve endişelerinizi çok iyi anlıyoruz.

Neden vücut şekillendirme cerrahisini olmalıyım?

Bariatrik cerrahi ile kilo vermeyi tercih eden hastalar ömür boyu süren değişiklikleri kabul ederler söz gelimi; yeme alışkanlıkları, yaşam biçimi değişiklikleri gibi… Bu taahhütlere ek olarak, post-bariatrik cerrahi estetik prosedürleri, cilt tahrişine neden olan fazla cildi bedenden uzaklaştırmak için bir yöntem olarak düşünülebilir çünkü bu hastaların yeni bedenlerinin tamamen tadını çıkarmasını önleyen unsurlardır. Fazla cilt ve sarkıklıkları gidermek için yapılan bu cerrahiler, pek çok farklı cerrahi seçeneklerini içerir. Bu prosedürler, kilo kaybı cerrahisinden sonra hastaların bedenlerini rafine etmek, bozulan kontür hatlarını düzeltmek ve günlük aktivitelerden zevk almalarına yardımcı olmak için tasarlanırlar.

Vücut şekillendirme cerrahisi kimler için uygundur?

Bariatrik cerrahi, diyet veya gebelik sonrasında önemli kilo kaybı yaşayan ve bedeninde belirgin oranda sarkma ve fazlalık deri oluşmuş bireyler vücut şekillendirme cerrahisi olabilirler. Zayıflamayı başarmak bir süreç ve bu sürecin sonucunda deformasyona uğramış bir beden ve yüz ise cesaret kırıcı olabilir. O halde kilo verme planlamasına vücut şekillendirme cerrahisinin dahil edilmesi ve bu sürecin ayrılmaz bir parçası olarak görülmesi gerekiyor. Fazla ve sarkmış cilt, sadece estetik kaygılara değil muhtemelen deri enfeksiyonlarına neden olarak sağlık sorunlarını da tetikleyebilir. Post-kilo kaybı estetik cerrahi, vücudundan gevşek, fazla cilt yapısının çıkartılmasını isteyen herkes için mükemmel bir çözümdür. Vücut şekillendirme prosedürleri, kilo kaybı cerrahisi, gebelik veya diyet ve egzersiz yoluyla elde edilen kilo kaybı sonrasında arzu ettiğiniz şekle ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Kilo Verme Sonrası Estetik Cerrahi
Kilo Verme Sonrası Estetik Cerrahi

Yüz ve Vücut şekillendirmede hangi uygulamalar var?

Araştırmalara göre her 5 kilo kaybı ameliyatı olan hastanın 4’ünde bahsettiğimiz bu sarkma ve deri ile ilgili sorunların yaşandığı biliniyor. En yaygın alanlar karın, göğüsler, kollar, uylukların iç kısmı, sırt, dizlerin üstü ve yüz.

Kilo kaybı sonrası vücut şekillendirme seçenekleri

Kilo kaybı sonrası tüm bedende oluşan deformasyon noktalarını yüz ve beden olarak iki bölgeye ayırabiliriz. Kilo kaybı sonrası Yüz Estetiği ve Vücut Şekillendirme cerrahisi, klasik yaptığımız yüz ve beden cerrahilerinden farklılıklar içerirler. En büyük fark, derinin içinin boşalması yani eriyen yağlarla birlikte aynı oranda küçülemeyen deri dokusu ve bunun fazlalık olarak durması sorunudur. Bu sebeple ayrı bir prosedür olarak incelemeli ve cerrahisi de farklılıklar içermelidir.

Yüz ve Vücut şekillendirme prosedürleri

• Yüz estetiği
• Göğüs estetiği
• Liposcuplture
• Karın germe
• Kol estetiği
• Bacak estetiği
• Popo estetiği
• Sırt estetiği

Kilo verme Sonrası Vücut Kontur Seçenekleri

Kaybettiğiniz kilo miktarına ve aşırı cildinizin bulunduğu yere bağlı olarak, bu işlemlerin bir veya birkaçını düşünebilirsiniz