Kadınlarda genital estetik

Kadınlarda genital estetik

Kadınlarda genital estetik

Kadınlarda dudak estetiği labioplasti Kadınlarda iç dudaklarda zamanla deformasyon, sarkma, buruşukluk,buna bağlı  ağrılı cinsel birleşme olabilir. kıyafet giyerken sorun olabilir. Doğuştan,  gebelik, yaşlanma ve allerjik sebeplerle büyüyebilir. Bu  nedenle özgüven kaybı ve psikolojik sorunlar yaşanabilir. Labioplasti vajinanın dudakları arasında asimetri, büyüme, sarkma gibi durumlarda yapılan estetik ameliyattır.

Kadınlarda genital estetik
Kadınlarda genital estetik

Ameliyat  lokal anestezi bölgesel uyuşturma ile yapılabilir, zaman olarak 1 saat sürebilir, iki gün sonra duş alabilir ve normal yaşam etkinliklerine hemen dönebilir. Ameliyat izi gözükmez. Labiaların küçük ve buruşuk durduğu durumlarda ciltte kuruluk  ve egzema olabilir. bunu düzeltmek için  vücuttan alınan yağ dokusu transfer edilebilir.  Dolgunluk, canlılık ve parlaklık verir. Ameliyata bağlı  İstenmeyen etkiler son derece azdır. güvenli bir ameliyattır.

vajinoplasti

Kadınlarda genital estetik
Kadınlarda genital estetik

Vajinanın doğası gereği, ilerleyen yaş, doğum ve/veya doğumlar sonrası vajinanın ,  gerilmesi ve zorlanması,doğum esnasında yapılan cerrahi müdahaleler sonrasında vajinada sarkmalar ve deformasyonlar oluşur. Vajinanın genişlemesi, vajina kaslarının sarkması cinsel ilişki  ilişkiden haz alınmaması, cinsel doyumsuzluk gibi sorunlar ortaya çıkmasına neden olur.

bu durumlar için vajinal daraltma ameliyatı çözümdür. Vajinal daraltma operasyonu genel anestezi altında  hastanede  yapılması gereken  bir ameliyattır.  lokal anestezi yeterli olmaz. Ameliyat sırasında sarkık deforme  doku dışarıya çıkartılarak, vajina kasları dikişlerle sıkılaştırılır. Hasta anestezi doktoru izniyle aynı gün içinde evine dönebilir, 4-6 hafta cinsel perhiz önerilir.  Vajinal estetik ameliyatı sonucunda hastalarımızın kendine  olan güveni artar, cinsel doyuma ulaşır ve tekrar kaliteli cinsel yaşamlarına kavuşurlar.

Vajinoplastide tüm vajen değil sadece alt 1/3 ünde daraltma işlemi uygulanır.

Kadınlarda genital estetik
Kadınlarda genital estetik

Klitoris

Hoodektomi denen klitorisi örten fazla cildin alınması işlemi de vardır. Lokal anestezi altında kolayca yapılacak bir işlemdir. klitorisinüzerini örten cilt ve katlantılardan arındırlarak, klitorisi açığa çıkararak  duyarlılığını, zevk ve  hazzın artırılması amaçlanır. kadın sünnet işlemi ile karıştırılır. Farkı olarak klitoris kesilmez aksine korunur

G noktası dolgu ile büyütme

G noktası kadında idrar yolu çıkışının altında ve iç kısmında yer alan bir bölge. Uyarılması ile doyum, haz artar. Bu 6-7 cm2 alan dolgu verilerek daha da uyarılabilir hale getirilmektedir. Bu da lokal anestezi altında kolayca uygulanabilen bir uygulamadır