Kırışıklık tedavis

Kırışıklık tedavis

Kırışıklık tedavis

Kırışıklık tedavis Cildimiz bizi saran dış etkilerden koruyan organdır. Günlük etkiler ve yaşlanmaya bağlı değişiklikler sonucu ciltte incelme kırışıklık ve sarkmalar oluşur. Cildin sıkılaşmasını sağlayan kollajen dediğimiz madde azalır.

Kırışıklık tedavis
Kırışıklık tedavis

Kırışıklıklar yüz mimiklerinin yol açtığı izler şeklindedir. Ya sevinç üzüntü gibi duygu durumları yada fiziksel etkiler, güneşe ve toza karşı gözlerimizi kısma gibi tepkiler ile  kaşımızı refleks olarak kaldırma da alını kırıştırabilir. Bu gibi devamlı kaldırma gibi eylemlerle yada zamanla oluşan yaşlanmanın kırışıklığı ile oluşan yapılardır.

Kırışıklık tedavisi: Botoks, Dysport aynı amaçla kullanılan eşdeğer ilaçlardır. Kırışıklık tedavisi için alında, göz çevresinde kaz ayakları ve dudak hatta boyun-dekolte  bölgesine kullanılan 4 ay etki süresiyle kırışıklığı geçici olarak durduran özellikleri vardır. Dünyada en çok kullanılan estetik işlemdir. yüz estetiğinde botoks çenenin küçülmesine ve yüzün üçgenimsi görünmesine de  masseter kasına yapılacak botoks ile erişilebilir.

Tekrar eden kullanımlarda, örneğin 3-4 kullanımda en ısrarcı kırışıklıklar ya tam ya da belirgin oranda azalacaktır.

Daha derin kırışıklıklarda ile botoks uygulamadan sonra yağ dolgu grefti daha etkili sonuçlar elde edilir. Botoks hamile, emziren kadınlar, myastenia gravis ve kas gevşetici kullanım durumlarında kullanılmamalıdır.

Uygulama. Serum yada distile su ile sulandırılıp ilgili bölgeler tercihen işaretlenir. Lokal anestezik kremler uygulanabilir. Soğuk uygulanabilir, enjeksiyonlar 10-15 dakika sürmektedir. Enjeksiyon sonrası şişlik morluklar oluşmasın diye soğuk kompres yada akü uygulanır. Enjeksiyonlar oldukça ince iğnelerle çok az ağrı hissi ile yapılır. Hemen işine dönebilir. 2-3 gün sonra etkiler gözlenmeye başlar. Tercihen eksik yetersiz uygulama olduğu takdirde ek doz için hasta kontrole çağrılmalıdır.

Dolgular: cildimizin görünümünü,parlaklığını ve canlılığını arttırmaktır. yaşlanma karşıtı etkiler elde etmek amacıyla kullanılan dolgulardan yaygın kullanılan hyalüronik asit dolguları en büyük payı oluşturmaktadır. Bu moleküller cildin, ciltaltı dokunun elastikiyetini ve gerimini sağlayan kollajen üretimini arttıran ürünlerdir.  Ciltaltı uygulamalarda kırışıklık giderici etkilere sahiptir. Hacim kazandırıcı ve gençleştirici etkileri vardır.

Hyalüronik asit dolguları dudak gözyaşı oluğu ve göz çevresi nazolabial oluk denen burunkenarından dudak sağ ve sol köşesine uzanan oluğun doldurulması, şakak ve elmacık çökkünlüğü ve hacim kaybını giderilmesi, burunda dolgu ile güzel bir görünüm verilmesi, çeneye hacim kazandırmak hatlarını düzgünleştirmek. Boyunda yatay kırışıklıkları dekolte bölgesi kırışıklıklarını gidermek, meme dokusuna destek olmak amacıyla kullanılabilir. Burun ameliyatları sonrası oluşan çökkünlükler, kötü görüntüleri de dolgu ile 1-2 yıl gidermek mümkündür.

REDENSİTY 2 IŞIK DOLGUSU

Alt gözkapağında düzeltilmesi güç olan, gözyaşı oluğu denen bölge ile alt göz kapağı boyunca uygulanabilen hyalüronik asit, çeşitli vitaminler, cildi sıkılaştıran DMMAE denen bileşik, göz altı morartısını azaltan bileşikler içerir, canlı parlak görünüm elde edilir. Bu bölge ince ciltli olduğu için ilk tercihtir ve  derin planda kemik dokuya kadar ilerlenerek yapılır. İğne yada ince kanül kullanılır.

ELLANSE AKILLI DOLGU

el sırtında oluşan yaşlılık belirtileri ciltte incelme lekelenme  ve hacim kaybı gibi durumlarda kullanılan yüzde de aynı şikayetler için tercih edilebilecek bir dolgudur. Kolayca şekil alır. 1-4 yıl kadar devam eden etki elde edilir. En uzun süreli etkiye sahiptir.Yaşlılık belirtilerini hızla düzeltici etkilere sahiptir. Vücudun kollajen sentezini arttırarak cildi korur ve destekler.

RADİESSE dolguları hayvansal kökenli olmayan sentetik bileşiktir. Alerji potansiyeli hiç yoktur.bu manada daha güvenlidir. Kalsiyum hidroksiapatit içerir. FDA Amerikan gıda ilaç kurumu onaylıdr. 18-24 ay etkilidir. Volum hacim arttırıcı etkiye sahiptir.

Cilt gençleştirme ve desteklemede Hyalüronik asit ile beraber somon DNA, vitaminler, sıkılaştırcı bileşiklerle kombinasyonu olan geniş bir mezoterapi ürün yelpazesi de vardır.