Penis uzatma ve kalınlaştırma

 Penis uzatma ve kalınlaştırma

 Penis uzatma ve kalınlaştırma

Penis uzatma ve kalınlaştırma Penisi büyütme için çok çeşitli yöntemler uygulanmıştır. İlaçlar, kremler, otlar, hormonlar, vakumlu pompalar, ağırlık asmalar ve mekanik  çekiştirmeler gibi. birçoğu faydasız bu yöntemler , cehalet, tabu ,ciddi bilgi kirliği çözüm olmaktan uzak hatta zarar verici olmuştur.Penisinde üroloji tarafından yapılacak değerlendirmede ereksiyon sorunu yada başka organik sorunu bulunmayıp penisinin küçüklüğünden yada inceliğinden yakınan hastaların bir plastik cerrah ile görüşmesi gerekir.

"

Peniste 3-4 cm uzamaya olanak veren penisi kaldıran bağ dokusu lokal anestezi altında kısmen   kesilerek ciltle beraber 3-4 cmi bulan bir uzama sağlamak mümkündür. Burada penisin ereksiyon yapan kısmında ek uzamadan ziyade bağ dokusunun izin verdiği uzama söz konusudur. Ayrıca fasia dediğimiz çepeçevre penisi saran zar ile cilt arasındaki alana karından alınan yağ dokusunun nakledilmesi ile 4-5 cm varabilen bir kalınlaşma elde etmek mümkündür.  bu kalınlaşma glans denen penis sapkalı kısmında değil gövde kısmında olmaktadır.

"

Bu ameliyatlarda bağ dokusu ligamanın çok derin kesilmemesi önemlidir. Penisin duruşunu bozabilir. Ayrıca hematom, pıhtı, serum birikimi ve enfeksiyon olası istenmeyen etkiler olabilir. Yine yetersiz cerrahi olabilir.

Bu ameliyatların cinsel istek üzerine, üreme fonksiyonları üzerine olumlu veya olumsuz etkisi yoktur. Psikolojik olarak daha iyi hissettirir.